Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Naturalna pielęgnacja skóry. Oczyszczające skórę właściwości śluzu ślimaka.

2020-01-02
Naturalna pielęgnacja skóry. Oczyszczające skórę właściwości śluzu ślimaka.

Najskuteczniejsze rozwiązania znane są od tysięcy lat. Przykładem jest śluz ślimaka, który jako naturalny składnik kosmetyków świetnie sprawdza się m.in. jako baza kremów, ponieważ wykazuje znakomite rezultaty w pielęgnacji skóry.

Już antyczni medycy znali pozytywne właściwości śluzu (nazywanej także mucyną), który wykorzystywali do opatrywania ran, aby szybciej się goiły. Nie powinno to dziwić. W średniowieczu, pokrewnych ślimakowi pijawek, używano do zwalczania większości chorób. Dopiero w obecnych czasach udało się jednak wypracować sposób produkcji kosmetyków ze śluzu ślimaka na masową skalę. Metoda wytwarzania to jedno. Co jednak sprawiło, że preparaty zyskały na popularności?

Elicina Krem ze ślimaka


Śluz ślimaka - skuteczny sposób na odżywienie skóry

Ślimaki są we Francji niezwykle popularnym przysmakiem, lecz to jedyne praktyczne zastosowanie gastropoda. Zdrowotne właściwości jego śluzu są znane i chętnie wykorzystywane na całym świecie. Obok muszli, jest to najbardziej charakterystyczny element wyróżniający tego przedstawiciela mięczaków. Służy nie tylko do poruszania się, ale także oczyszczania ciała i zawiera substancje odstraszające.

Biolodzy wyróżniają ponad 100 tysięcy gatunków ślimaków. Mucyna nie wszystkich z nich nadaje się do produkcji kosmetyków. Najlepsze rezultaty w odżywianiu i regeneracji skóry można uzyskać poprzez wykorzystanie chilijskiej odmiany Helix Aspersa. Ściągnięty i odpowiednio przetworzony śluz z tego gatunku jest bazą np. kremu Elicina. Za sprawą zawartego w nim kolagenu udaje się skutecznie zregenerować zniszczone komórki. Ponadto znacząco przyczynia się do redukcji zmarszczek oraz zmniejszenia trądziku czy blizn na skórze.

Krem Elicina - naturalny preparat pielęgnacyjny

Hodowla ślimaków zaczyna być coraz popularniejsza, niezależnie od rejonu geograficznego. Aby zajmować się tym profesjonalnie, należy zadbać o właściwe warunki dla ślimaków. Ściągnięcie śluzu jest stosunkowo proste, ale mięczak musi być odpowiednio odżywiony. Wówczas mucyny jest więcej, a jej skład jest bogatszy w wartości regeneracyjne. Z czego składa się śluz ślimaka?

Skuteczność kosmetyków jest oparta na czterech głównych składnikach. Za szybką regenerację i nawilżenie skóry odpowiada alantoina. Ta pochodna kwasu moczowego działa przeciwzapalnie i łagodzi obrzęki. Jeśli na skórze wystąpiły bolesne zgrubienia i spękania, to pokrycie miejsca kremem Elicina z alantoiną zapewnia natychmiastową ulgę.

Podobnie jest z pozostałymi składnikami. Elastyna oraz kolagen to białka, które pozytywnie wpływają na sprężystość skóry. Z kolei szereg witamin (A, C i E) pozwalają skutecznie wygładzić powierzchnię tkanek. W ten sposób skóra staje się gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Ale to jeszcze nie koniec korzyści z dodania śluzu ślimaka do kremu Elicina. W nim zawarte są naturalne antybiotyki, usuwające grzyby i bakterie, a także stany zapalne.

Krem Elicina - opinie użytkowników

Zachwalanie produktu to nie wszystko. Aby nie tylko wierzyć na słowo, należy posłuchać osób, którym krem Elicina pomógł w problemach skórnych. Szczególnie zadowolone powinny być kobiety stosujące antykoncepcję oraz panie będące w ciąży. Znalezienie odpowiedniego preparatu, który nie powoduje powikłań, to trudne zadanie. Powszechnie dostępne kosmetyki są w większości przypadków tworzone z syntetycznie wytworzonych substancji.

Wykorzystanie naturalnego śluzu ślimaka ogranicza inwazyjne działanie do minimum, ponieważ preparat jest hipoalergiczny. Z tego powodu jest rekomendowany także dla dzieci. Osoby wrażliwe na zapachy powinny skorzystać z kremu Elicina, bo produkt jest pod tym względem całkowicie neutralny.

Często podkreślaną zaletą jest wydajność Elicyny. Pojedyncze opakowanie zawiera 40 gramów kremu, który starcza na wiele miesięcy. Maksymalnie może być ich trzydzieści sześć, ponieważ tyle trwa trwałość kremu. Po tym okresie nie wszystkie pielęgnacyjne właściwości mogą być zauważalne. Jak udało się wykazać, śluz ślimaka jest znakomitą propozycją zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i zwalczania drobnych problemów skórnych.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel